RVUL otorinolaringologai tęsia tradiciją dalintis patirtimi.
Invalid Displayed Gallery
Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) gegužės 13-15 d. vyko jau penktoji kasmetinė mokslinė-praktinė konferencija „Funkcinė endoskopinė sinusų chirurgija“, kurią ligoninė rengia drauge su Vilniaus universitetu bei Lietuvos otorinolaringologų draugija.
Pagrindinis konferencijos „Funkcinė endoskopinė sinusų chirurgija“ iniciatorius ir organizatorius – RVUL Ausų, nosies ir gerklės skyriaus vedėjas med. dr. Svajūnas Balseris, jam talkina ligoninės gydytojai Rimvydas Toločka ir Giedrius Strazdas, savo patirtimi dalinasi ir med. dr. Raimondas Pliaukšta iš Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos.
Sveikinimo žodį konferencijos organizatoriams ir dalyviams tarė RVUL direktorius dr. Algimantas Pamerneckas, RVUL Neuroangiochirurgijos centro vadovas doc. Saulius Ročka.
Konferencijoje dalyvavo 13 gydytojų otorinolaringologų ir 2 neurochirurgai iš Vilniaus, Kauno, Mažeikių, Šiaulių ir Šalčininkų gydymo įstaigų. Kadangi pastaruoju metu RVUL vis dažnesnės sudėtingos kaukolės pamato operacijos, bendrai atliekamos otorinolaringologų ir neurochirurgų, kursuose nemenkas dėmesys buvo skirtas ir neurochirurgijai.
Per tris dienas S. Balseris atliko 7 endoskopines operacijas, jų metu demonstruotos įvairios chirurginės technikos. Lektoriai R. Pliaukšta, S. Balseris, R. Toločka, G.Strazdas skaitė pranešimus apie nosies ir prienosinių ančių topografinės anatomijos ypatumus, nosies ir prienosinių ančių radiologinių tyrimų reikšmę, nosies ir prienosinių ančių endoskopinę diagnostiką, indikacijas chirurginiam gydymui, endoskopinę sinusų chirurgiją ir jos komplikacijas. Taip pat buvo nagrinėjama pooperacinė nosies ir sinusų priežiūra, įvairūs klinikiniai atvejai, endoskopinė ir diferencinė diagnostika.
Kaip ir kasmet, konferencijos rengėjams didelę paramą suteikė „Karl Storz“ kompanija, kuriai padedant sumontuota aukštos raiškos tiesioginė endoskopinių operacijų transliacija iš operacinės, suteikianti galimybę ne tik stebėti operacijas, bet ir klausti, diskutuoti su chirurgu. Naudodamiesi muliažais kursų klausytojai galėjo tobulinti praktinius įgūdžius, atlikti įvairias endoskopines diagnostines manipuliacijas.
Kursams baigiantis buvo išdalintos anketos. Kursų dalyviai labai gerai įvertino organizatorių darbą. Tai leidžia manyti, kad kursai pavyko, yra aktualūs ir daugelis kolegų domisi šia sritimi.
Tęsiant kasmetinę tradiciją, kiti mokymo kursai numatomi 2016m. gegužės mėnesį.
Norintiems dalyvauti rekomenduojama išankstinė registracija.
Svarbi informacija: prašymą dalyvauti kursuose (laisva forma) prašome atsiųsti elektroniniu paštu lorrvul@gmail.com. Prašome nurodyti vardą, pavardę, pagrindinę darbovietę, Jūsų kontaktinius telefonus ir el.paštą. Dalyvių skaičius ribotas, todėl apie dalyvavimą kursuose pranešime kiekvienam asmeniškai. Dalyviams bus išduodami tobulinimosi pažymėjimai.