Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje tradicinė konferencija otorinolaringologams

Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė (RVUL), Vilniaus universitetas ir Lietuvos otorinolaringologų draugija 2017m. gegužės 3-5 d. sukvietė į 7-ąją mokslinę-praktinę konferenciją. Konferencijoje dalyvavo keturiolika otorinolaringologų iš visos Lietuvos gydymo įstaigų.

 

Konferencijoje nagrinėti nosies ir prienosinių ančių endoskopinės diagnostikos ir funkcinės endoskopinės sinusų chirurgijos klausimai.

„Ši konferencija išskirtinė, nes yra skirta vienai specifinei sričiai – funkcinei endoskopinei sinusų chirurgijai. Iš viso septyniose paskaitose kalbėta apie šios srities ypatumus, komplikacijas, indikacijas gydymui. Kasdien vyko demonstracinės operacijos, kurias dalyviai galėjo stebėti ir užduoti klausimus, taip įsisavindami bazinius dalykus“, – sako vienas iš konferencijos iniciatorių dr. Svajūnas Balseris, RVUL Ausų, nosies ir gerklės skyriaus vedėjas.

Padedant „Karl Storz“ kompanijai iš operacinės buvo sumontuota aukštos raiškos tiesioginė endoskopinių operacijų transliacija, suteikianti galimybę ne tik stebėti operacijas, bet ir klausti, diskutuoti su chirurgu. Naudodamiesi muliažais, kursų klausytojai galėjo atlikti įvairias endoskopines diagnostines manipuliacijas ir taip įvaldyti techniką, įgyti diagnostinių sugebėjimų.

Pagrindinis konferencijos tikslas – dalintis gerąja patirtimi organizuojant endoskopinės diagnostikos praktinius ir teorinius mokymus visos Lietuvos medicinos specialistams.

„Kadangi konferencija vyksta nebe pirmus metus, ji yra puikiai organizuota, o programa ištobulinta. Medžiaga išdėstyta aiškiai, tiksliai ir nuosekliai. Paskaitų metu analizuojami praktiniai aspektai, kad specialistai susipažintų su darbo principais ir vengtinais aspektais praktikoje. Demonstracinėms operacijoms parenkami atvejai, leidžiantys įsisavinti, kiek įmanoma, daugiau žinių. Konferencija nenusileidžia net ir tarptautinio lygio konferencijoms“, - įspūdžiais dalinosi vienas iš lektorių dr. Darius Rauba iš Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų.

Pagrindinis konferencijos „Funkcinė endoskopinė sinusų chirurgija“ iniciatorius – RVUL Ausų, nosies ir gerklės skyriaus vedėjas dr. S. Balseris, kuriam talkino ligoninės gydytojai Rimvydas Toločka ir Giedrius Strazdas. Konferencijos dalyviams išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Comments are closed.