Šiuolaikinės otologijos ir otochirurgijos galimybės. Smilkinkaulio preparavimo kursai.

Prof. E. Lesinskas, VšĮ VULSK Ausų, nosies, gerklės centras

Šių metų balandžio 17-18 dienomis Vilniuje įvyko tarptautinė mokslinė praktinė konferencija ,,Šiuolaikinės otologijos ir otochirurgijos galimybės'' bei Smilkinkaulio preparavimo kursai, kuriuos organizavo Lietuvos otorinolaringologų draugija, VU MF ANG ir Akių ligų klinika ir LSMU ANG ligų klinika. Vilniuje organizuojama konferencija ir smilkinkaulio preparavimo kursai jau tampa tradicija. Renginio tikslas - skleisti aktualias, pažangiausias moksliniais tyrimais pagrįstas ausies chirurgijos idėjas, pasikviesti pasidalinti patirtimi žinomus ir patyrusius, tačiau jaunus ir pažangius kolegas iš užsienio, suburti visų Baltijos šalių kolegas, besidominčius praktine ir moksline otologija ir otochirurgija.


Konferencija vyko Vilniuje, sostinės istoriniame -  kultūriniame centre, šalia Vilniaus Universiteto,  Kempinski Cathedral Square viešbutyje. Konferencijoje dalyvavo apie 150 gydytojų otorinolaringologų, rezidentų, studentų iš Lietuvos, Latvijos, Moldovos, Gruzijos, o pranešimus skaitė žinomi savo srities specialistai iš Vokietijos, Italijos, Austrijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Pranešimuose buvo kalbama apie cholesteatomos diagnostikos ir gydymo naujoves, chirurginius šios ligos gydymo būdus, klausos kauliukų grandinės rekonstrukcijos ypatumus, klausos kauliukų biomechaniką ir naujus osikuloplastikos protezų tipus, implantuojamus klausos aparatus, vidurinės kaukolės duobės auglių diagnostikos ir gydymo ypatumus, pakartotinės stapedoplastikos gydymo rezultatus. Konferencijoje praneėšimus pateikė prof. R. Mlynski, Rostoko ANG klinikos vadovas (Vokietija), vienas iš naujausių implantuojamų klausos aparatų chirurginių technologijų kūrėjų, atstovaujantis vieną garsiausių Vokietijos Viurcburgo otochirurgijos mokyklą, prof. G. Danesi iš Bergamo (Italija) turintis didžiulę lateralinės dalies kaukolės auglių chirurginio gydymo patirtį, dr. M. Neudert, atstovaujantis Dresdeno ANG kliniką, kur jau daugelį metų atliekami klausos kauliukų biomechanikos tyrimai ir kuriami nauji klausos kauliukų protezai. Džiugina tai, kad renginyje dalyvavo labiausiai patyrę otochirurgai iš visų kaimyninių Baltijos šalių – prof. P. Kasenomm, Tartu universiteto ANG klinikos vadovas bei dr. G. Sumeraga iš Rygos Stradins universiteto. Tai leidžia tikėtis glaudaus Baltijos šalių otochirurgų bendradarbiavimjo ir ateityje.
Didelio susidomėjimo sulaukė gydytojas Rolandas Sereika, pristatęs unikalią archyvinę otorinolaringologinių instrumentų kolekciją.
Lygiagrečiai su konferencija 3 dienas vyko ir smilkinkaulio preparavimo kursai. Lietuvos ir Baltijos šalių kolegos preparavo natūralius smilkinkaulių preparatus, buvo galima dirbti dešimtyje darbo vietų, puikiai aprūpintų naujais instrumentais, mikroskopais ir  videosistemomis. Rezidentai galėjo ausies anatomijos pasimokyti gręždami sintetinius smilkinkaulio preparatus, jie renginyje dalyvavo nemokamai. Be tradicinių mastoidektomijos, užpakalinės timpanotomios, kochleostomijos, veidinio nervo eigos preparavimo etapų, buva galima pasimokyti atlikti timpanostomiją, naudojant įvairių tipų vamzdelius, stapedoplastiką ir  osikuloplastiką PORP bei TORP protezais, kochlearinio implanto elektrodo įvedimą, VibrantSoundbridge procesoriaus bei Bonebridge tvirtinimą. Seminarą organizuoti padėjo VU MF Anatomijos ir fiziologijos katedra, o pats seminaras vyko Anatomijos katedros istoriniame prozektoriume.  Smilkinkaulio seminare dalyvavo net 42 gydytojai ir rezidentai, tarp kurių buvo daugiau nei 10 dalyvių iš Latvijos, kolega iš Moldovos. Dalyvių ir darbo vietų skaičiumi seminaras buvo vienas didžiausių šių metų smilkinkaulio preparavimo renginių ne tik Europoje, tačiau ir pasaulyje. Džiugina ir tai, kad glaudžiai bendradarbiaudami, renginį organizavo abiejų Lietuvos ANG klinikų - Vilniaus ir Kauno universitetų - darbuotojai, praktinius mokymus vedė prof. E. Lesinskas, doc. S. Vaitkus, gyd. V. Beleškienė, prof. P. Kasenomm (Tartu), dr. G. Sumeraga (Riga).
Konferencijos svečiai aplankė Trakus, bei lydint profesionaliai gidei, dalyvavo ekskursijoje po senamiestį, abejingų nepaliko Vilniaus Universiteto architektūrinis ansamblis ir vienintelė Lietuvoje unikali VU biblioteka, švenčianti savo 445 metų sukaktį.
Tarptautinė konferencija ,,Šiuolaikinės otologijos ir otochirurgijos galimybės'' bei Smilkinkaulio preparavimo kursai praėjo sklandžiai, svečiai liko sužavėti tiek moksline, tiek kultūrine programa ir išvyko su viltimi pratęsti darnaus tarptautinio bendravimo tradiciją ir ateityje.

Comments are closed.