Įspūdžiai iš IV-ojo Uzbekistano otorinolaringologų kongreso.

2015 gegužės 12 – 13 dienomis Taškente, Uzkistano sostinėje, vyko 4-asis Uzbekistano Otorinolaringologų Kongresas, kuriame dalyvavo ir trys Lietuvos otorinolaringologų draugijos atstovai – profesorius E. Lesinskas, dr. D. Rauba ir gyd. D. Šukytė. Uzbekistano otorinolaringologų kongresai yra didelio masto renginiai, kadangi vyksta tik kas penkerius metus, o tarp kongresų kas dvejus metus organizuojamos mažesnės apimties otorinolaringologų konferencijos.  Kongresas vyko dvi dienas, jame dalyvavo daugiau 500 otorinolaringologų, tarp kurių buvo svečiai iš daugiau kaip 40 užsienio valstybių, pranešimus pateikė kai kurių Vakarų otorinolaringologinių klinikų vadovai, draugijų atstovai ir žinomi savo srities specialistai. Profesorius E. Lesinskas ir dr. Rauba konferencijoje buvo kviestiniai lektoriai, skaitė pranešimus, kurie susilaukė daug kolegų iš užsienio dėmesio. Profesorius taip pat pirmininkavo otochirurgijai skirtoje sesijoje, po konferencijos davė interviu nacionalinėms Uzbekistano televizijoms.

Prieš kongresą buvo organizuojami keli meistriškumo kursai, kurių metu buvo demonstruojamos įvairios šiuolaikinės otorinolaringologijos operacijos, konsultuojami pacientai, dalinamasi patirtimi. E. Lesinskas ir D. Rauba dalyvavo
Taškento Pediatrijos Medicinos Instituto, Pediatrijos centro ANG  klinikoje suorganizuotuose meistriškumo kursuose. Klinikai vadovauja prof. S. Amonov, joje dirba patyrę specialistai, atliekantys šiuolaikines otorinolaringologines operacija (pvz., klinikos patirtis – apie 700 ausies atrezijos rekonstrukcijos operacijų, 250 kochlearinės implantacijos operacijų ir pan.).  Profesorius E. Lesinskas atliko 2 kochlearinės implantacijos operacijas, 5 vidurinės ausies rekonstrukcines reoperacijas, kurias videotransliacijų būdu stebėjo Uzbekistano chirurgai. Dr. D. Rauba, asistuojant gyd. Šukytei, mokė kolegas 4 rankų operavimo technikos subtilybių, atliekant endoskopines sinusų operacijas, mūsų kolegos operavo 2 pacientus su akytkaulio ir pleištakaulio ančių patologija. Meistriškumo kursuose taip pat dalyvavo ir kiti žinomi specialistai - Austrijos otorinolaringologų draugijos pirmininkas prof. P. Franz iš Vienos ir Italijos stacionare dirbančių otorinolaringologų draugijos prezidentas prof. D. Cuda.
Po aktyvių dienos darbų, gydytojai turėjo galimybę susipažinti su Uzbekistano istorijos, kultūros paminklais, aplankė Samarkandą, dalyvavo šventiniuose renginiuose, kur buvo gausu nacionalinio maisto ir muzikos.

Comments are closed.